Biodynamická masáž

Cílem biodynamické masáže je energetické přeladění organismu klienta. Masáž dokáže podpořit samoléčebný mechanismus a přispět tak ke konečnému zpracování obtížných zážitků. Může pomoci znovu najít sebe sama po traumatických událostech, které člověka vyvedly z tělesné i duševní rovnováhy... najít v sobě bezpečný domov a důvěřovat sobě, svému tělu a pocitům.

Tato biodynamická masáž je zaměřena především na končetiny, na uvolnění napětí v kloubech, tzn. místech, kde se energie nejvíce blokuje - v zápěstích, loktech, ramenech, kyčlích, kolenech, kotnících i v krční páteři. Manipulace s klouby je jemná a šetrná.

Prostřednictvím masáže "hovořím" ke klientovi na hluboké nevědomé úrovni a účinek přetrvává dlouho po sezení a odráží se ve všech aspektech jeho života, včetně snů.
 

Biodynamická masáž a její využití

  • přispívá k většímu uvědomění si těla a tím otevírá možnosti, jak se efektivněji vypořádat se stresem
  • obnovuje očistný tok životní energie
  • dokáže podpořit samoléčebný mechanismus a přispět tak ke konečnému zpracování obtížných zážitků
  • pomáhá napravit fyzické potíže
  • uvolňuje omezující dechové vzorce a tím aktivuje psychoperistaltickou seberegulaci
  • podporuje lepší rovnováhu mezi centrálním a vegetativním nervovým systémem (mezi hlavou a žaludkem)
  • může zmírnit a někdy úplně odstranit fyzické a/nebo psychosomatické potíže, např. bolesti zad, hlavy, migrény, nespavost atd.
  • podporuje znovunalezení sama sebe po traumatických událostech, které člověka vyvedly z tělesné i duševní rovnováhy
  • může být prospěšná a odbourávající stres, zvláště pro ty, kteří obvykle hodně dávají, jsou tu pro druhé, hodně pracují a nedovolují si moc odpočívat a relaxovat
  • vhodná pro všechny, kdo mají pocit napětí nebo ztuhosti nebo se cítí neohební a to jak fyzicky, tak psychicky

Frekvence návštěv a délka ošetření
Jedno ošetření většinou nestačí. I když můžete vnímat účinek hned na prvním setkání, doporučuji několik návštěv za sebou v odstupu 1 až 3 týdnů do odeznění problémů a obtíží. Pro posílení imunity, životní energie a rovnováhy 1x měsíčně.

Přímá práce s tělem a na těle trvá cca 60 minut podle individuálních potřeb klienta. Poté následuje povídání pro integraci prožité zkušenosti.

Masáž se provádí v leže na zádech, v pohodlném oblečení.
 
Vzhledem k manipulaci s končetinami je potřeba 
>>> mít s sebou či na sobě volné oblečení <<<

Psychoperistaltika
pojem pochází od zakladatelky biodynamické psychoterapie Gerdy Boyesen a mluví o psychosomatickém mechanismu regulace trávení, vstřebávání a vylučování stresů, konfliktů, traumat a napětí (,,psychologické potravy") pomocí samoléčebné aktivity trávicí soustavy organismu.

- Přijmete pozvání k hluboké proměně? -

Šárka Horká
Aloise Jiráska 260
26101 Příbram IV

IČ 64762564

© 2023 Šárka Horká

"Půjde to, pokud budeš chtít."